Google Adwords Avantajlı Özellikleri | NSM

Google Adwords Avantajlı Özellikleri

google adwords avantajları

Google Adwords dijital mecralarda popüler reklam verme yöntemlerinden biri olarak, Google tarafından bu platformda sunlan fayda sağlar nitelikte özellikleri ile reklam verenlere birçok avantaj sağlamaktadır. Avantajlı özellikleri ile markaların satış odaklı pazarlama çalışmalarında kullandığı ve hızlı geri dönüşüm sağladığı bir dijital reklam modelidir.

Google pazarlama çalışmalarında etkisini kanıtlamış arama motoru olarak uzun zamandır markaların satış odaklı ve marka bilinirliği üzerine çalışmalarını yürüttüğü bir platformdur. Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcıları Google’ da çok yüksek oranlar ile ürün ve hizmeti satın almak ya da bilgi edinmek için arama yapıyorlar. Bu durum ise bizlere Google’ da geri dönüşüm sağlanabilecek hazır müşterilerimizin bulunduğunu göstermektedir. Markaların Google üzerinde pazarlama çalışmaları için kullanabileceği en yaygın reklam metotları SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve Google Adwords’ tür. Google Adwords reklamları, geleneksel reklamlar ve diğer dijital reklamlar ile kıyaslandığında karşımıza çıkan avantajları göz ardı edilemeyecek öneme sahiptir. Bazı avantajlı özellikleri SEO için ve diğer dijital reklamlar içinde geçerlidir. Peki, Google Adwords’ un reklam veren markalara sağladığı avantajlar nelerdir? Bunlardan bahsedelim.

 

adwords reklam verme avantajları

 

 

Satışa yönelik bir reklam verme yöntemidir.

Google Adwords reklamlarının hedef odaklı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Google’ da yer alan hedef kitle satın almaya yönelik arama yapan kullanıcılardır. Google Adwords reklamlarının da bu kitleye yönelik direkt reklamlar olması satışa yönelik bir reklam metodu olduğunu ortaya koyar. Bu bağlamda Google Adwords reklamları markaların dijital pazarlamada avantaj sağladığı bir reklam yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Düşük ve kontrol edilebilir maliyet özelliği vardır.

Google Adwords küçük ölçekli veya büyük ölçekli marka olması fark etmeksizin oldukça hesaplı bir reklamlama metodudur. Reklam veren Google Adwords’ de önceden belirlenmiş bir bütçe ile üst limit belirleyebilir. Bununla birlikte anlık olarak kampanyalarını durdurabilme ve başlatabilme avantajına sahiptir. Maliyet bakımından markaların fayda sağlayabileceği bir reklam metodudur.

Esnek yapısı ile ön plana çıkar.

Google Adwords’ de marka reklam kampanyalarını, duyurularını, anahtar kelimelerini anlık olarak takip edebilir. Ve değişen, fark edilen trendlere göre düzenleme yapabilir. İstenilen zamanda reklamların durdurulup sonra devam ettirilebilme özelliğinin yanı sıra tüm bunların hızlı ayarlama özellikleri ile kısa sürelerde gerçekleştirilebilmesi Google Adwords’ u diğer reklam metotları arasında avantajlı olarak ön plana çıkarır.

Ölçülebilir ve analiz edilebilir raporlama özelliklerini içerir.

Özellikle geleneksel reklam yöntemlerinden ve diğer dijital reklam yöntemlerinden daha detaylı raporlama özelliği reklam veren markaya büyük avantaj sağlamaktadır. Reklam veren marka Google Adwords reklamları ile oldukça detaylı verilere kolaylıkla sahip olabilir. İlerleyen süreçte nasıl bir strateji üzerine reklam oluşturması gerektiğinde en doğru bilgiyi Google Adwords’ un bu özelliği ile edinebilir.

Erişim bakımından kontrol edilebilir özelliklere sahiptir.

Google Adwords dil, şehir gibi hedef belirleme özellikleri ile markanın reklamını hitap ettiği hedef kitleye yönelik yayınlayabiliyor. Bu sebeple erişim oranı dijital medyada yüksek olan Google Adwords’ un daha etkili bir hal almasını sağlıyor ve markaların bu reklam yöntemi ile etkileşim oranını arttırmasında avantajlı kılıyor.

1 Yorum

Yorum Yaz