Google En Çok Katkıda Bulunanlar Programı Nedir? | NSM

Google En Çok Katkıda Bulunanlar Programı Nedir?

Google En Çok Katkıda Bulunanlar

Google En Çok Katkıda Bulunanlar Programı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Üye Olunur ve Aranan Nitelikler Nelerdir?

Google En Çok Katkıda Bulunanlar Programı Google’ın etkin forum üyelerini resmi olarak tanıması için hazırlanmış bir programdır. Üyeliği n tamamiyle gönüllülük esasına dayandığı ve üyelerin istedikleri zaman ayrılabildiği bu program şu an 30’dan fazla ülkede kullanılmakta olup 500’den fazla katılımcısı mevcuttur. Programa üye olan kullanıcılar Google ürünleri ile ilgili kullanıcılara yardımcı olmak için zamanlarını gönüllü olarak harcamaktadır.Programa üye olanlara ise programda ürün güncellemelerine erişim, güvenilir test kullanıcısı olanakları ve Google ile doğrudan iletişim kanalı gibi olanaklar sağlanmaktadır. Şu an mevcut olan forumlar ise aşağıdaki gibidir.

Google En Çok Katkıda Bulunanlar

En çok katkıda bulunanlar kimlerdir diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. En çok katkıda bulunanlar,Google ürün forumlarındaki en aktif ,en bilgili ve en çok çaba gösteren bireylerden bazılarıdır. Forumlardaki soruları gönüllülük esasına dayalı olarak yanıtlarlar ve bunu yapmadıkları sürelerde ise yeni özellikler deneyerek ürünler hakkındaki fikirlerini belirtirler.

TC (En Çok Katkıda Bulunanlar ) Program Avantajları ise;

En Çok Katkıda Bulunan Rozeti: Yardım forumlarında bulunan profillerinde en çok katkıda bulunanlar rozeti görünerek bu kişilerin güvenilir uzmanlar olduğunun diğer kullanıcılara gösterilmesini sağlayan Google Rozeti’dir.

Özel Forumlar: En Çok Katkıda Bulunanlar (TC)’lerin Google ekibi üyelerine özel forumlara erişim sağlamasına verilen haktır.

Güvenilir Test fırsatları : Yeni Google ürünlerini deneme ve test edebilmeleri için verilen haktır.

Ürün Güncellemeleri : Google ekibi tarafından paylaşılan erken ürün güncelleme verilerine erişebilmeleri için verilen imkandır.

Hangouts: TC’lerin Google + üzerinde topluluk liderleri ile Hangouts yapabilme imkanıdır.

Eğitimler : TC’lerin Google ürünleri ile ilgili eğitimlere katılabilme imkanıdır.

Buluşmalar : Yıl boyunca düzenlenen toplu etkinliklere katılabilme imkanıdır.

Google ‘ın TC olmak için aradığı özeller ise;

  • En az 4 aydır topluluk üyesi olmak
  • Forumda devamlı olarak etkin olma
  • Topluluğa katkıda bulunuyor olmak

Yükselen Yıldızlar

Yükselen Yıldızlar tıpkı TC’ler gibi gönüllü olarak forumlarda kullanıcılara destek olan ve sorularını yanıtlayan kullanıcılar olup henüz En Çok Katkıda Bulunanlar arasına dahil olmamış olan kişilerdir. Profillerinde Yükselen Yıldızlar rozeti bulunan bu kullanıcıların Yükselen Yıldızlar olması ileride En Çok Katkıda Bulunanlar arasına seçilebileceğinin garantisini vermese de En Çok Katkıda Bulunanlar seçilirken Yükselen Yıldızlar öncelikli olarak değerlendirilmektedir. Programa katılmak için Google hesabınızda oturum açmanız gerekmektedir. Hizmet şartlarını okuyarak gruba katıl butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki işlemleri yaparak başlayabilirsiniz.

1

Siz de Google yardım forumlarına katılarak yukarıda bahsettiğim avantajlardan yararlanmak, aynı zamanda bilgilerinizi Google kullanıcıları ile paylaşmak için tıklayarak forumlara üye olabilirsiniz.

Yorum Yaz