Google Web Designer | NSM

Google Web Designer

Google Web Designer

Google Web Designer Nedir? Google Web Designer Nasıl Kullanılır? Google Web Designer ile ne tür çalışmalar yapılabilir?

Google Web Designer  HTML5 reklamları ve diğer web içeriklerini oluşturmaya ve tasarlamaya imkan veren, entegre  görsel ve kod arayüzü sayesinde kolaylıkla kullanabileceğiniz gelişmiş bir web uygulamasıdır. Google Web Designer ile çizim araçları, 3 D nesneler ve metinler ile basit bir şekilde içerik oluşturabilirsiniz. Web site ve reklamlarınıza harita, video ,resim galerileri gibi işlevleri ekleyebilirsiniz. Google Web Designer’da içeriğinizi tamamlamanızın  ardından HTML5, CSS3 ve Javascript kodlarını size okuyabileceğiniz şekilde sunar. Aynı zamanda kodlarınızı daha az hata ile yazabilmeniz için otomatik kod tamamlama ve sözdizimi vurgulama özelliklerine de sahip olan uygulamayı ücretsiz olarak indirerek kullanabilirsiniz.

Google Web Designer

Uygulamayı kullanırken ihtiyacınız olan  sistem gereksinimlerini aşağıdaki görsel üzerinden inceleyebilirsiniz. Uygulamayı çevrimdışı olarak kullanabilirsiniz. Fakat uygulamayı ilk kez indirme işleminin ardından güncellemeler ve yardım için internet bağlantınızın olması gerekiyor.

Google Web Designer

Uygulama dil seçenekleri mevcuttur. İlk indirme işleminin ardından dil seçiminiz bilgisayar işletim sisteminizin konumu kullanılarak ilgili dil belirlenir. Fakat sonrasında değiştirmek isterseniz yardım menüsü üzerinden pop up menüsünde gördüğünüz dil seçeneklerinden birini de belirleme imkanınız bulunuyor.

Google Web Designer

Uygulama hakkında genel olarak bilgi sahibi olduğumuza göre Web Designer ‘ın çalışma yapısını inceleyelim. Uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan ekran size Photshop’u anımsatabilir. Tasarımlarınızı yapabileceğiniz orta alan ve etrafını çevreleyen araç çubuğu, panel takımı, zaman çizelgesi gibi araçlardan oluşan bir arayüzü bulunuyor. Çalışma sayfasında yer alan bölümler  1- Çalışma Alanı, 2- Araç Seçenekleri Paneli, 3- Zaman Çizelgesi, 4- Renk , Özellikler, Bileşenler, CSS, Öğe ,Kitaplığı Panelleri ve Etkinlikler ‘dir.

Google Web Designer

Çalışma Alanı Araçları

Uygulama arayüzünün orta kısmı çalışma alanınızdır.Çalışma alanını kod görünümünde olduğunda kodunuzu uygun renk kodlaması ve biçimlendirmesi ile gösteriyor olacaktır. Tasarım görünümünde olduğu takdirde ise tasarımlarınızı tam bir tarayıcıda nasıl görünmesi gerekiyorsa o şekilde görüntülemenizi sağlayacaktır. Tasarım ve kod modları arasında geçiş yapmak, üzerinde çalıştığınız sayfayı değiştirmek ,yakınlaştırma düzeyini ayarlamak gibi işlemler için Görünüm Çubuğunu kullanmalısınız.

Google Web Designer

Eğer çalışma alanı veya sahnede öğeler oluşturmak ve bu öğeleri çalıştırmak istersenisz araç çubuğundan yararlanmanız gerekecek.Bu kısımda Seçim Aracı; çalışma alanınızdaki nesneleri seçip, taşımanızı sağlar. 3D Nesne Döndürme Aracı nesneleri 3 boyutlu olarak döndürmenizi, 3D Nesne Çevirici  nesneleri 3 boyutlu olarak taşır. Etiket Aracı HTML etiketleri oluşturmanızı sağlar. Metin Aracı metin eklemenize, Tuval Araçları ise tuval temelli şekiller oluşturur. Renk araçları öğe dolgusu, çizgi ve renk geçişi dolguları gibi projedeki öğelerin rengini değiştirir. 3D Sahne Döndürme Aracı Projenizin 3D görünümünü değiştirir. El Aracı çalışma alanınızın görünümünü değiştirir.Zum Aracı reklam öğelerini uzaklaştırıp yakınlaştırmanızı sağlar. Menüsü çok kalabalık olmamakla beraber araçları tanıyarak projeleri daha kolay oluşturabilirsiniz. Araç seçenekleri, projenizle ilgili olarak çalışırken seçtiğini,z alana ilişkin alt seçenekleri gösterir. 2 mod seçeneğine sahip olan zaman çizelgesi hızlı mod ve gelişmiş mod olarak ayrılır. Hızlı modu kullanırken animasyonları sahne sahne oluşturulur. Gelişmiş mod seçeneğinde ise her öğeyi ayrı olarak canlandırabilmenize imkan verir.

Google Web Designer

Hızlı Mod

Gelişmiş Mod

Gelişmiş Mod

Paneller bölümünden öğe kitaplığı ve CSS ,özellikler, bileşenler, renk gibi panelleri içerir. Proje üzerinde çalışırken paneller simge durumunda küçültülebilir ya da paneller bölümünde konumu değiştirilebilir. Google Web Desinger uygulaması tasarımcılar tarafından ne derece kullanılıyor ya da ne kadar talep görür bilinmez ancak arayüzü ve kullanımı açısından projelerde kolaylık sağlayacak gibi görünüyor. Google Web Designer hakkında daha fazla bilgi almak için Google Yardım Merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum

Yorum Yaz

срочный займ