Bahsi Geçen Anlaşma Doğrulandı ‘Google – Twitter İşbirliği’ | NSM

Bahsi Geçen Anlaşma Doğrulandı ‘Google – Twitter İşbirliği’

329
Yazar: Dilek Ay

Google ile Twitter arasında bir anlaşma olacağı söylentilerinin kulaktan kulağa fısıldandığı bugünlerde, söylentiler Twitter’ın CEO’su Dick Costolo tarafından doğrulandı.

İki dev arasında bir anlaşmanın söz konusu olduğu ilk olarak Bloomberg  tarafından geçtiğimiz yılın son dönemlerinde ortaya atılmıştı. Hızla yayılan söylenti  Dick Costolo tarafından doğrulandı.

Google ile Twitter arasında yapılan anlaşma ile iki dev bir işbirliği içine girdi. Anlaşmaya göre Google, artık arama sonuçlarında tweetlere de yer verecek.  Atılan tweetler arama sonuçlarında gerçek zamanlı olarak gösterilecek.

google-twitter

Yapılan anlaşma da her iki dev için beklentiler yüksek. Arama sonuçlarında yer alacak olan Twitter’ın kullanıcı kitlesinin ve gelirinin artması beklenirken, Google için  ise; ABD’deki düşen pazar payının yeniden artması bekleniyor.

Google ile Twitter’ın işbirliğinin her iki dev içinde olumlu dönüşler sağlayacağı aşikar. Fakat arama sonuçlarını ve dolaylı olarak yapılan dijital pazarlama çalışmalarını etkileyecek olan bu anlaşmanın kullanıcılara getirilerini ise ilerleyen günlerde deneyimleyeceğiz.

Yorum Yaz

срочный займкредит наличнымикредитная карта