Dünyanın İlk Katlanabilir Telefonu FlexiPai | NSM

Dünyanın İlk Katlanabilir Telefonu FlexiPai

flexipai

Dünyanın ilk katlanabilir telefonu FlexiPai ‘nin lansmanı yapıldı. Hangi özelliklere sahip, ne zaman kullanıma sunulacak detaylar yazımızda.

Teknoloji her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Bu durum hali hazırda kullanmış olduğumuz araçlarında evrilerek karşımıza çıkmasına aynı zamanda toplumda yeniliklere doğru evrilmeye neden oluyor. İşte bunlardan biri dah auzun zamandır konuşulan ve geçtiğimiz günlerde lansmanı yapılan dünyanın ilk katlanabilir telefonu FlexiPai, genellikle teknolojik gelişmelerin öncülüğünü marka olarak tanıdığımız, bidiğimiz kurumların yapmasını bekleriz fakat bu kez ismi pek de duyulmamış bir marka tarafından piyasa sunulacağı açıklanan ürün için ön talepler alınmaya başladı.

Üretici  firma olan Royole her ne kadar merkezi Amerika Birleşik Devletleri olsa da Çin kökenli bir firma Pekin’de düzenlenen lansmanda belirtilen özelliklerine göre telefon ekranı katlanmamış durumdayken 7,8 inç yani ortalama olarak 19,8 cm’lik bir boyuta sahip fakat ekran katlı olarak kullandıldığında 3 farklı ekranı aynı anda kullanabilme imkanı sunuyor. Aynı zamanda ekran katlı olduğunda aşağıdaki gmörüntüde olduğu gibi bildirimler görüntülenebilmekte. Farklı özelliklere sahip olan telefon tercih modelin teknik niteliklerine göre farklı fiyat skalalarına sahip fakat teknoloji meraklıları için bilgi vermek açısıdnan fiyatların ortalama olarak 1.290 ila 1.863 dolar arasında değiştiğini belirtmek isteriz.

flexipai

Telefonla ilgili ön siparişlerin alınmaya başlandığı yapılan açıklamalar arasında fakat teslimatların Aralık ayı itibariyle yapılabileceği bilgisini verelim.  Başta da dediğimiz gibi bu tarz gelişmelerin öncelikli olarak daha bilindik firmalar tarafından yapılması beklense de Samsung ve Huawei’nin yakın gelecekte benzer ürünler ile karşımıza çıkacağı kanısındayız. Aynı zamanda alınan duyumlara göre Samsung’un 7 Kasım’da gerçekleşecek olan tanıtım toplantısında katlanabilir ekran teknolojisine yönelik bazı gelişmeleri aktaracağı duyumlar arasında.

FlexiPai konusunda ise merak edilen ayrıntılardan biri hız bu özelliklere sahip bir telefonun aynı zamanda oldukça hızlı olması beklenirken edinilen bilgilere göre FlexiPai’nin hem Iphone XMax’dan hem ‘de Galaxi S9’dan yaklaşık %50 daha yavaş olduğu belirtiliyor. Yakın gelecekte telefonlarda yaşanan bu teknolojik hgelişmeler reklamcılık alanında farklı reklam modellerinin kullanımına ya da farklı hedefleme yöntemlerine sebep olur mu bilinmez ama teknolojik yolda hızlı bir evrimleşme sürecinde olduğumuz kaçınılmaz.

1 Yorum

Yorum Yaz