Facebook Messenger Sesli Çeviri Özelliği Geliyor | NSM

Facebook Messenger Sesli Çeviri Özelliği Geliyor

facebook mesenger sesli çeviri

Facebook, Google Translate ve Microsoft Skype’ den sonra Facebook Messenger’ a sesli mesajları yazıya çevirme özelliği getirmek için bir arayüz çalışmaları içerisine girdi. Bu özellik ile kullanıcı sayısı 1 milyara ulaşan Facebook kullanıcılarının arasındaki kültür ve dil farkı sebebiyle oluşan iletişim sorunlarının en aza indirgenmesi amaçlanıyor.

Facebook Messenger’ de bir süredir var olan sesli mesaj gönderme özelliğinin daha gelişmiş bir hal almasını sağlayacak, sesli mesajların anlık metne dökülmesi üzerine çalışılan bu özellik kısıtlı bir kullanıcı kitlesi üzerinde test edilmeye başlandı. Facebook mesajlaşma birimi sorumlusu David Marcus tarafından bir Facebook gönderisi ile kullanıcılara duyuruldu. Bu özellik ile gönderilen sesli mesajlar analiz edilerek metne dönüştürülüyor ve kullanıcıların kendi dillerinde ve mesajı dinleme kısmının altında yer alarak karşı tarafa iletiliyor.

 

facebook-messenger çeviri özelliği

Birçok yönden Facebook kullanıcılarının beğenisini toplayacağı düşünülen bu özellikle; farklı dil ve kültürlerdeki Facebook kullanıcılarının daha rahat iletişim kurabilmesi ve gönderilen sesli mesajların dinlenme imkanı olmayan ortamlarda metin olarak okunabilmesi açısından avantaj sağlayacaktır. Ancak Facebook Messenger sesli çeviri özelliğinde endişe uyandıran tek nokta; seslerin doğru bir biçimde metne dökülüp dökülemeyeceği olabilir. Bu bağlamda Facebook iyi bir çalışma yürüttüğü taktirde bu yeni özellikte başarılı olacaktır. Geliştirme çalışmalarının tamamlanmasıyla ve test edilen kullanıcılardan alınan geri bildirimle beraber ilerleyen günlerde tüm kullanıcılara sunulacak.

Yorum Yaz

срочный займкредит наличнымикредитная карта