Facebook “Place Tips” Özelliğini Duyurdu | NSM

Facebook “Place Tips” Özelliğini Duyurdu

Facebook place tips özelliği

Facebook, 29 Ocak tarihinde haber kaynağına ekleyeceği yeni özelliğini duyurdu. “Place Tips” yani yer önerileri olarak adlandırılan bu özellik sayesinde Facebook, mobil kullanıcılarına bulunduğu mekanlarla ilgili tavsiyelerde bulunacak.

facebook yer önerileri özelliğiMekânlar Hakkında Ayrıntılı Bilgiye Erişilebilecek

Facebook uygulamasında sol menüde görünen “Yer Önerileri”ne tıklandığında, daha önce ya da o an bulunulan mekânlarla ilgili çeşitli kartlar yer alacağını söyleyen Facebook, “Önerileri Göster” tuşuna basıldığında ise kullanıcısıyla, arkadaşlarının o yer ile alakalı gönderi ve fotoğraflarını paylaşacak.

facebook yer önerileri

Bunların yanında mekânın Facebook hayran sayfasının paylaşımları ve yaklaşan etkinlikleri gösterilirken, o mekâna gidenlerin ilgisini çekebilecek yerlerin hayran sayfalarını da önerilecek.

facebook yer önerileri uygulaması

İstenildiği takdirde ayarlar kısmına girerek kapatılabilecek bu özellik, görünmesi istemeyen mekân önerilerini kapama imkânı sunuyor.

facebook yer önerilerini kapama

“Yer Önerileri” Nasıl Çalışıyor?

Şu anlık yalnızca Facebook iPhone kullanıcıları için aktif olan bu özellik; akıllı telefonların hücresel ağ, Wi-Fi ve GPS gibi teknolojilerinden yararlanarak önümüzdeki günlerde Central Park, Brooklyn Bridge, Times Square, the Statue of Liberty ve JFK Airpot’ta denenecek.

Yorum Yaz