Facebook Profil Videosu Dönemi Başladı | NSM

Facebook Profil Videosu Dönemi Başladı

Facebook Profil Videosu Özelliği

Facebook profil videosu özelliği nedir? Hangi ülkelerde kullanıma açıldı? Facebook profil videosu özelliği Türkiye’de ne zaman kullanılmaya başlanacak?

Sosyal ağ devlerinden Facebook her geçen gün kendisini geliştirmesi ve yaptığı yeniliklerle diğer sosyal ağlarla arasında bir fark yaratmayı başarırken, kullanıcılar için hem daha eğlenceli hem de daha kullanışlı bir hale geliyor. 2016 yılında bir çok yeniliğin haberini veren Facebook kimini kullanıma açtığı kimini ise henüz deneme aşamasında tuttuğu bir çok özelliği ile hayatımızda olacağını belirtmişti.  Facebook’un yeni özelliklerinden biri de Facebook  profil videosu özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

Facebook Profil Videosu Özelliği 1

Bu özellik sayesinde artık Facebook kullanıcıları profillerine resim yerine kısa süreli videolar ekleyebilecekler. Profil videolarının süresinin 7 saniye kadar olacağı belirtilirken profil videosunun tekrar eden bir özelliğe sahip olduğunu bilgisi verildi. Şuan test aşamasında olan  özellik ABD’nin California Eyaleti ve İngiltere’de deneniyor. Türkiye’de henüz kullanılmaya başlanmasa da çok yakında ülkemizde de devreye girecek gibi görünüyor. Facebook profilinizi kontrol ettiğinizde konu hakkında bilgi ile karşılaşacaksınız. Profil sayfanıza giriş yaparak, profil resminizin üzerine tıkladığınızda seçenekler arasında Profil videoları yakında seçeneğini göreceksiniz. Özellik kullanıma açıldığında 7 saniyelik videolar çekerek kullanabiliyor olacağız.

Facebook Profil Videosu özelliği 2

Aynı zamanda bazı IOS kullanıcıları için profil fotoğrafı yerine hareketli fotoğraf ve gif kullanımı için testlere başladığı belirten Facebook yetkilileri çok yakında bu özelliklerinde devreye gireceği bilgisini verdi. Günümüz dijital dünyasında sosyal ağ profillerinin kullanıcılar açısında bir nevi kimlik görevi görmesi bu tarz yeniliklerin talebini de arttırıyor. Kullanıcı profillerinin günde ortalama 4 milyon ziyaret aldığını belirten  Facebook’un  profillerin daha da geliştirilmesi için önümüzdeki dönemde daha fazla yenilikle karşımıza çıkacağı düşünülüyor.

Yorum

Yorum Yaz