Hoteller'de Yeni Trend: Braggie! | NSM

Hoteller’de Yeni Trend: Braggie!

Braggie Trendi

World Travel Market, Global Trend Raporlarına göre, önde gelen otel zincirleri, sosyal medyada braggies kullanan misafirlerini, ödüllendiriyorlar. 2013 yılındaki selfie çılgınlığı yerini 2014’te Braggie’ye bıraktı. Peki, nedir Braggie? Braggie fotoğrafları misafir otele geldikten 10 dakika sonra çektiği ve sosyal medya kanallarına upload ettiği fotoğrafları belirtir. Hotels.com web sitesi bu trendi yaptığı çalışmalarda, ortaya çıkardı. Bu çalışmaya göre misafirin en çok paylaşılan braggileri, otelin penceresinden, yatağından çektiği manzaralar ve otelin çevresini oluşturmaktadır.

Önde gelen otel zincirleri, bu trendi kendi rewards programlarına bağlayarak sosyal medyada bilinirliliklerini arttırmaya çalışıyor. Kimpton Otel grubu, sosyal kendi otellerinin resimlerini paylaşan reward programlarına kayıtlı misafirlerine, ücretsiz minibar harcaması yapma imkânı sağlar ve ücretsiz oda upgrade’i yapar.

2014 yazında Marriott Otel Grubu, PlusPoints programı adında bir kampanya denedi. Marriott Rewards Programına kayıtlı olan misafirler Twitter’da veya Instagram’da ilgili hashtag kullandıkları zaman ya da Facebook’ta Marriott otellerinden herhangi birini like ettikleri zaman, ücretsiz loyalty kartları için ücretsiz bonus puanı yüklemektedir.

WTM 2014 raporuna göre, otel zincirleri bu sosyal medya trendini, Çin gibi, Brezilya gibi, Arjantin ve Ortadoğu gibi sosyal medya kullanımının günden güne artan yerlerde, misafirleri iletişim sağlamak için kullanabileceğini belirttiler. Bu rapora 2013’te, What’s Up Application’ınına yüklenen fotoğraf sayısı, 400 milyon civarındayken, Facebook’a yüklenen, 350 Milyon’dur.

Simon Press, WTM Kıdemli Direktörü, Braggiler için artık önde gelen zincirler tarafından sosyal medya aktivitesi olarak gereken önemim verildiğini belirtmiştir. Böylelikle misafirlerin daha farklı ve ilgi çekici olarak ulaşmaya başlamışlardır.

Caroline Bremner-Euromonitor Uluslararası, Seyahat ve Turizm Başkanı- belirtiği üzere, bu trendler operatorlar içinde çeşitli zorlukları beraberinde getirmektedir. Misafir yorumları ve anlık uploadlar, servisin kusursuz bir şekilde olması zorunluluğunu getirmişti.

Kaynak: http://hospitalitytechnology.edgl.com/news/Hotel-Chains-Recognize-Benefit-of-Guests–Social-Media96534

Yorum Yaz