Snapchat Üzerinden Alışveriş Dönemi Başlıyor | NSM

Snapchat Üzerinden Alışveriş Dönemi Başlıyor

Snapchat

Popüler sosyal ağlar arasında başta gelen ve özellikle genç kitle tarafından yoğun bir şekilde kullanılan Snapchat yakında karşımıza farklı bir nitelikle çıkacak gibi görünüyor.

Önümüzdeki dönemde bir e-ticaret mecrasına  dönüşmeyi hedefleyen sosyal ağ konu ile ilgili hazırlıklara çoktan başlamıştı. Geliştirmeler konusunda Springer adlı firma ile diyalog halinde olan sosyal ağın yetkilileri kullanıcılara yakın bir tarihte bu tarz bir yeniliğin olacağı bilgisini verdi. Joanna Coles ise Recode’ye yaptığı açıklamada bir e-ticaret platformu inşa etmek üzere çalıştıklarını belirtti.

Snapchat_2

Bu zamana kadar filtreleri ve daha pek çok özelliği ile gündemde olan ve genç kitle arasında vazgeçilmez olan uygulama bu potansiyeli iyi değerlendirmek istemiş olacak ki böyle bir gelişmeye imza atmaya hazırlanıyor.  Bu da demektir ki Discovery alanında gördüğümüz çanta,elbise vb. ürünler yakında satın alınabilir olacak. Sistemin nasıl çalışacağına değinirsek Springer adı verilen alışveriş uygulaması Snapchat’in Discovery bölümünde yer alacak. Öncesinde bir çok moda markası ile anlaşmasını sağlayan Snapchat Springer adlı uygulamayı da kullanarak kullanıcıların Discovery kısmında gördüğü bir elbise, çanta veya bir elektronik eşya vb. ürünleri satın alabilmesine imkan verecek.  Daha önce de kullanıcıların karşısına farklı özellikleri ile çıkan Snapchat’in Snapcash uygulaması ile de para transferi kolay ve eğlenceli şekilde yapılmaktaydı. E-ticaret platformu olarak nasıl bir dönüşüm elde eder bilinmez ama her geçen gün artan Snapchat kullanıcıları sayesinde bu kanaldan da verimli sonuçlar elde edeceği umuluyor.

Yorum

Yorum Yaz