Sports Stadium Özelliği ile Facebook'dan Maç Takibi | NSM

Sports Stadium Özelliği ile Facebook’dan Maç Takibi

Football on pitch with sticky 'Like' note on it

Facebook Sports Stadium Özelliği nedir? Özellik kimlere hitap ediyor hangi spor dallarını kapsıyor? Sizin için araştırdık.

Facebook geçtiğimiz günlerde duyurduğu Facebook Sports Stadium özelliği ile spor severlerin işini kolaylaştıracağa benziyor. Bu güne kadar geçirdiğimiz dönemde sosyal medyada özellik futbol başta olmak üzere bir çok spor alanında kullanıcılar sevinçlerini, coşkularını, maç sonuçlarını ve yorumlarını hali hazırda zaten paylaşmaktaydı. Fakat kullanıcılar bu bilgilere ya takip ettikleri sayfaların paylaşımlarından ya da arkadaşlarının gönderilerinden ulaşabilirken buradaki mevcut açığı iyi tespit eden Facebook, yeni  özelliği ile başta futbol tutkunları olmak üzere zaman içerisinde tüm spor severleri memnun edecek gibi gözüküyor.

facebook-sports-stadium özelliği _1

Facebook Sports Stadium özelliği sayesinde maç skoruna, yayınlandığı kanala, uzmanların yorumları ve diğer tüm bilgilere ulaşılabiliyor olacak Sports Stadium tüm bu bilgileri eş zamanlı olarak Facebook’a aktarıyor olacağından sonuçlara hızlıca ulaşabileceğiz. Facebook Sport Stadium ‘un önemli özelliklerinden biri de takımların taraftarlarına daha kolay ulaşmalarını ve iletişime geçmelerini kolaytırmak. Şu anda sadece Amerika’da kullanıma açılan ve yalnızca American Futbolu hakkında maç sonuçu vb. diğer bilgilere ulaşılabilen özelliğin yakın bir tarihe kadar Türkiye’ye de geleceği düşünülüyor.

Yorum Yaz