Twitter Anlık Çeviri Özelliğini Duyurdu! | NSM

Twitter Anlık Çeviri Özelliğini Duyurdu!

twitter-anlık-çeviri

Twitter anlık çeviri özelliği ile bilmediğiniz bir dilde tweet okumak çok kolay ve pratik. Bu başarılı özellik ile sınırlarınızı genişletin.

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter, bu kullanıcılar arasında ki dil problemini ortadan kaldıracak, iletişimi daha da kuvvetlendirecek ve kullanıcıların Twitter’da daha fazla zaman geçirmelerini sağlayacak olan Anlık Çeviri  özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde yabancı dillerde ki tweetleri, tek bir tık ile ya da mobilde tek bir dokunuş ile rahatlıkla okuyabileceğiz. İçlerinde Türkçe’nin de bulunduğu 40’tan fazla dil çifti arasında çeviri yapabilen bu özellik için Bing Translator ile anlaşan Twitter, kitleler arasındaki iletişimi oldukça güçlendireceğe benziyor. Öyle ki Twitter, anlık çeviri özelliğini masaüstü tarayıcılarla kısıtlı tutmamış. Kullanıcılarının büyük bir kısmının mobil platformlarda daha fazla aktif olduğunu göz ardı etmeyen sosyal ağ devi, İOS ve Android uygulamalarına ek olarak  TweetDeck’te de bu özelliği aktifleştirmiş.

Bu özellik için Bing ile anlaşan Twitter’ın, neden Google Translator’ı tercih etmediği sorusu eminim sizinde aklınıza gelmiştir. Bilindiği üzere; Bing Trasnlator, cümle çevirilerinde Google Translator’a nazaran daha kavramsal ve başarılı bulunuyor.

Twitter anlık çeviri özelliğini nasıl kullanacağız?

Twitter’ı masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızdan kullanıyorsanız, öncelikle profilinize giriş yapıp, ardından Hesap Ayarlarınıza erişin. Hesabınız ile ilgili ayarların bulunduğu sayfa da İçerik başlığı altında tweet çevirilerini göster ‘i aktifleştirin.

Mobil uygulamalar üzerinde ise, gelen güncelleme ile diliniz dışında ki herhangi bir tweet okuduğunuz da, tweet’in altında konumlandırılan dünya ikonu ile çeviri yapabilirsiniz.

 

Yorum Yaz

срочный займкредит наличнымикредитная карта