Twitter'a "Siz Burada Yokken" Özelliği Geldi! | NSM

Twitter’a “Siz Burada Yokken” Özelliği Geldi!

twitterr

Twitter “Siz burada yokken” ( While you were away) özelliğini geliştirerek, kullanıcıların Twitter hesaplarına giriş yapmadıkları süreçte gündemden ve ilgi alanlarından uzak kalmamalarını hedefliyor.

Twitter bir süredir platforma eklediği yeni ve nitelikli özellikleri ile adından çokça bahsettiriyor. “Siz burada yokken” özelliği de bu özellikler arasında yer alacak. Twitter’ a giriş yapmadığınız süre içerisinde kaçırabileceğiniz gündem ve ilgi alanlarınız ile ilgili tweetleri yani, siz yokken konuşulanların bir özetini ‘Top Tweets’ halinde sizlere sunacak. Bu özete ana akışınızın üst kısmında yer verilecek.

twitter-while-you-were-away-657x360

Özellikle Twitter’ a ara sıra girerek gündemi takip edenler için oldukça nitelikli bir özellik olarak kullanıcıları memnun edeceğe benziyor. Kullanıcılarının bu platform üzerinde ne kadar vakit geçirdiği önemsemeden Twitter’ dan ve gündemden kopmamalarını hedefleniyor. ‘ Siz burada yokken’ özelliği resmen kullanıma sunulmasıyla birlikte, henüz iOS kullanıcıları bu özelliği kullanabilecekler. Yakın zamanda ise web ve Android ‘ e getirilmesi planlanıyor. Twitter ana akışında tweetler kronolojik sıralama ile yayınlanıyor. Ancak bu özellik ile hesabına giriş yapmayan kullanıcıların Twitter’ da bulunmadığı süre içerisinde takip ettikleri kişilerin önemli tweetlerini görebilecekler. Bu özelliğin Twitter için radikal bir değişiklik olduğu düşünülüyor. Twitter sorumlularından gelen açıklamaya göre ise bu özelliğin Twitter’ ın gerçek zamanlı doğası bozulmadan kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor. İki gün kadar kısa bir süre içerisinde dahi Twitter’ da 1 milyara yakın tweet atıldığı düşünüldüğünde, kullanıcılar için oldukça gerekli ve kullanışlı bir özellik olacaktır.

Geçtiğimiz yıl kullanıcı sayısı bakımından Instagram’ ın gerisine düşen Twitter, kullanıcı odaklı geliştirdiği yeni özellikleri ile bu sene sosyal medya platformları arasında nasıl bir yere sahip olacak ve geliştirdiği özellikler başarılı olacak mı? İlerleyen günlerde birlikte göreceğiz. Ancak ‘ Siz burada yokken’ özelliği kullanıcı odaklı yeni özellikler geliştirme hedefi içerisinde olduğunu net bir şekilde ortaya koymakta.

1 Yorum

Yorum Yaz

срочный займкредит наличнымикредитная карта