WhatsApp ile Facebook Birleşiyor mu? | NSM

WhatsApp ile Facebook Birleşiyor mu?

facebook-whatsapp-together

Milyonlarca kişinin kullandığı WhatsApp ve Facebook’tan ekstra bir yenilik daha geliyor. Artık her iki uygulamayı bir arada kullanacaksınız. Nasıl mı?

Bundan neredeyse tam 1 sene önce Facebook‘un WhatsApp’ı 19B $’ a satın aldığını bilmeyen kalmadı. Mesajlaşma servislerinin vazgeçilmezi ve en çok tercih edilenlerin arasında ilk sırada olan WhatsApp’ın daha geçen sene Facebook ile entegre olacağı dedikoduları konuşuluyordu.

facebook-ve-whatsapp-entegre-mi-oluyor

Mark Zuckerberg genelde yaptığı açıklamalarda sürekli, amaçlarının tamamen dünyaya interneti daha kullanılabilir hale getirilmesi konusunda uğraştıkları yönünde. Umarız gerçekten bu yönde uğraşıyorlardır diyerek hemen WhatsApp ile olan bu büyük olayın detaylarından kısaca bahsedelim.

Geçtiğimiz günlerde Web Whatsapp ile Google Chrome üzerinden WhatsApp kullanma özelliğinden sonra, sıra Facebook aracılığı ile giriş yapma imkanı sağlayan bir hizmet bizleri bekliyor. İlerleyen zamanlarda alpha.whatsapp.com sitesine girdiğimizde Facebook hesabı ile WhatsApp mesajlarımızı bir arada görebileceğiz. Facebook’un WhatsApp’ı aldıktan sonraki bu hamlesini hemen hemen bir çoğumuz tahmin ediyorduk zaten. Diğer bir iddiaya göre bu entegre olayından şimdilik WhatsApp çalışanlarının girişine izin verilmesi söz konusu.

 

 

Yorum Yaz