Google+ Post Ads Reklamları Nasıl Verilir? | NSM

Google+ Post Ads Reklamları Nasıl Verilir?

GooglePlusPostAds

Google+ içeriklerini artık görüntülü reklam ağında yayınlayabileceğiniz reklamlar olarak düşünebilirsiniz. Peki Google+ Post Ads reklamları nasıl verilir, biliyor musunuz?

Öncelikle Google, sadece bu reklam özelliğini kullanmak için Google+ sayfası açan markalar için değil, hali hazırda Google+ sayfasını aktif olarak kullanan markaların faydalanmasını amaçlamaktadır. O yüzden Google’ın Google+ Post Ads reklamlarını kullanabilmemiz için bir şartı var. Bu önemli şart, Google+ sayfasının en az 1000 kişi tarafından takip ediliyor olmasıdır. Eğer çevrelerinizdeki kişi sayısı bini aşıyorsa sizde görüntülü reklam ağında yayınlanacak reklamlar oluşturabilirsiniz.

GooglePlusPostAds

Adım adım Google+ Post Ads reklamları nasıl verilir?

Adım 1 : Google+ hesabınızı herkese açın.

Adım 2 : Hedef kitleniz ile ilgili içerik paylaşın ve “shared endorsements” (paylaşılan onaylar) özelliğini aktif duruma getirin.

Adım 3 : Daha sonra Google Adwords hesabınıza giriş yapın. Kampanya butonuna tıklayarak yeni bir kampanya oluşturun ve “Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı” nı (Display Network only) seçin.

AdimAdimGoogle+Postads

Adım 4 : Kampanya ismi verin, “Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı” seçeneğini seçtiğinizi tekrar kontrol edin ve “Etkileşim” i (engagement) seçin. Sonra yine aynı sayfada bulunan ülke seçimini yapın. (Bunu kampanyanız için hedeflediğiniz kitle hangi ülkede ise ona göre seçmelisiniz.)

Adım 5 : Ülke seçiminden sonra “Günlük bütçe” nizi girin ve kaydedin.

Adım 6 : Açılan yeni sayfada reklam grubu oluşturun, varsayılan teklifi belirtin ve anahtar kelimelerinizi belirleyin.

AdimAdim-GooglePostads

Adım 7 : Bir sonraki sayfada size sunulacak olan üç reklam seçeneğinden tercih ettiğiniz reklam şablonunu seçin.

Adım 8: Daha sonra Google+ sayfanızı veya profilinizi seçin.

AdimAdimGoogle+Postads

Adım 9 : Aynı sayfada daha önce yapmış olduğunuz paylaşımlarınızı göreceksiniz. Yayınlamak istediğiniz paylaşımınızı seçin ve seçmiş olduğunuz bu paylaşımın nasıl görüntüleneceğini sağ tarafta bulunan ön izleme ekranından görün. Buraya yazacağınız reklam metinin karakter sayısı limitlidir. Kullanacağınız görseller ise yüksek çözünürlükte olmalıdır.

Adım 10 : Ve artık sona yaklaşıyoruz. Tüm gerekli bilgileri girdiniz, hazırsanız kaydedin. Artık Google+ Post Ads reklamınız hazır. Hazırladığınız Post Ads, reklam ekranında “İncelemede” olarak görünecektir.

Adım 11: Eğer başka bir yazı ile reklam vermek isterseniz, daha sonra açılan pencereden de yani yönlendirilen Google+ sayfanızdan istediğiniz yazıyı seçebilirsiniz.

Adım 12: Eğer yine başka bir yazı ile reklamınızın hangi boyutta ve nasıl görüneceğini görüntülemek isterseniz, yine bu sayfadan yapabilirsiniz.

Son olarak vermek istediğim bir detay da, Google+ Post Ads reklamlarının en önemli özelliklerinden biri herhangi içerik sınırlandırması olmamasıdır. Google Adwords reklamlarındaki gibi Google+ Post Ads reklamlarında da belirlenen bütçe ile yazıları, görselleri kullanarak reklamlar oluşturabilirsiniz. Bu yüzden herkese açık olan içerikleri banner reklamlara çevrilecek olan Google+ Post Ads reklamları, reklam verenler için karlı bir reklam modeli olacaktır diye düşünmekteyim.

Yorum Yaz