Instagram Carousel Ads | NSM

Instagram Carousel Ads

Instagram Carousel Reklamları

Instagram yeni reklam modeli Carousel Ads reklamlarını duyurdu. Instagram Carousel Ads Nedir? Carousel Ads markaları nasıl etkileyecek sizler için araştırdık.

En popüler sosyal ağlardan biri olan Instagram yakın bir tarihte yeni bir reklam modeli ile karşımızda olacağını duyurmuştu. Kullanıcı sayısı her geçen artış gösteren Instagram özellikle markalar için ürün ve hizmetlerini tanıtma konusunda oldukça özel bir yer tutuyor. Facebook , Twitter gibi diğer sosyal ağlara göre kullanıcılara daha fazla hitap eden Instagram, 2012 yılında Facebook tarafından satın alındıktan sonra her ne kadar  reklam geliştirmeleri üzerine çalışmış olsa da Instagram reklamları kullanıcılar tarafından pek rağbet görmemişti. Şu sıralar ise nereseyde Facebook ile yarışacak düzeyde bir reklam modeli olan Instagram Carousel Ads’i geliştiren Instagram’ın bu reklam modelinin özellikle markalar tarafından çok ilgi göreceği tahmin ediliyor.

carousel ads

Carousel Ads reklamları Instagram’ın ilk uygulama içi reklam özelliğini taşıyor diyebiliriz. Markalar bu güne dek Instagram’da ürün ve hizmetleri ile ilgili görsel anlamda hikaye anlatarak kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışmaktaydı. Şimdi ise Instagram  Carousel Ads ile bu daha kolay bir hal aldı öyle ki Instagram  Carousel Ads reklamverenlere bir reklam içerinde birden fazla görsel kullanarak slide şeklinde bir reklam oluşturma imkanı sağlıyor. Reklamın ardından en son gelen görselde ise reklamverenin internet sitesine doğrudan bağlanılmasını sağlamak için bir buton geliyor. Bu sayede kullanıcılar direk internet sitesine giderek alışveriş yapabiliyor.

mc donals carousel ads

Markları önemli ölçüde etkileyecek olan bu reklam modeli ile Instagram reklamlarına ağırlık veren bir çok firma kullanıcıları sitelerine doğrudan yönlendirebilecek. Bunun yanı sıra görsel hikaye anlatmak slide şeklindeki reklamlarda daha kolay olacağından kullanıcıların dikkatini daha fazla çekeceği düşülüyor. Tabi olumlu yönleri olduğu kadar olumsuz bir yönü de bulunan bu reklam modelinde reklamverenler Instagram  Carousel Ads ile internet sitelerine yönlendirme yapabilmeleri için kullanıcılara reklamlarını sonuna kadar izletebilmeliler.

samsung carousel ads
Reklamlar Facebook ve diğer sosyal ağlarda olduğu gibi Instagram üzerinde sponsorlu olarak gösterilecek. Hem Instagram kullanıcıları hem de reklamverenler açısından daha sağlıklı bir kullanımı olması için test aşamasında olan Carousel reklamları Banana Republic, Samsung, L’Oreal Paris gibi dünya devi firmalar tarafından denenmeye başladı. Instagram  Carousel Ads’in Türkiye’de uygulamaya ne zaman gireceği bilinmese de yoğun bir talep göreceği tahmin ediliyor

1 Yorum

Yorum Yaz