Instagram Kullanıcılarının Bilmesi Gereken 6 Uygulama | NSM

Instagram Kullanıcılarının Bilmesi Gereken 6 Uygulama

instagram pazarlaması nedir

Son yılların en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı bilmeyen, hatta kullanmayan yok denecek kadar azdır. Öyle ki, günde 40 milyon paylaşım, saniyede 8600 beğeni ve 1000 yorum yapılan uygulamada bu değerler gün geçtikçe yükseliyor.

Peki, aktif olarak kullandığımız, gittiğimiz yerlerin, yaptığımız aktivitelerin, hatta yediğimiz yemeklerin fotoğraflarını paylaşmazsak kendimizi eksik hissettiğimiz, aşkımızın kanıtı, başarılarımızın yayını, anılarımızın kütüphanesi Instagram hayatımızın içine bu kadar girmişken onu daha etkili şekilde kullanmanın yolları var mıdır? ”Tabii ki Evet” cevabından yola çıkarak, aktif bir Instagram kullanıcısının bilmesi gereken 6 müthiş uygulamaya bir göz atalım.

1. TAGSFORLIKES: Instagram’ın hashtag uygulaması

tagsforlikesTwitter ile başlayan hashtag çılgınlığı, Instagram ve Facebook’un da desteklemesiyle, ”Sosyal medya” dendiğinde ilk akla gelen terimlerden biri halini aldı. # sembolünün kelimelerin  başına bitişik olarak yazılmasıyla oluşturulan hashtagler, Instagram’da paylaştığımız fotoğrafın beğeni sayısının sadece arkadaş listemizle sınırlı kalmasını istemediğimiz durumlarda  kullanılıyor. Kullanıcılar belli bir hashtag ile paylaşılmış tüm fotoğrafları görüp beğenebiliyor. Paylaşım başına tek seferde en fazla 30 hashtag yazmak mümkün. TagsForLikes uygulaması ile yüzlerce popüler hashtagi akılda tutmak, her seferinde tek tek yazma zahmetine katlanmak gerekmiyor. Android ve IOS uyumlu uygulamada en popüler, güncel ve konulara ayrılmış birçok kategoriye ait hashtagleri bulup paylaşımınızın altına tek dokunuşla ekleyebiliyorsunuz. Yani, paylaşımların olmazsa olmazı hashtagleri etkili, hızlı ve doğru şekilde kullanmak TagsForLikes ile artık çok kolay.

2. PHOTOREPOST: Instagram’ın retweet yöntemi

photorepostBu uygulamayla takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını kendi profilinizde kolayca paylaşma imkanı sunuluyor. Yapılması gereken tek şey, paylaşımların sağ üst köşesindeki Repost butonuna basmak ve dilerseniz fotoğrafın altına kendi yorumunuzu ekleyip paylaşmak. Ayrıca ”Katalog” bölümündeki popüler paylaşımları, kişileri takip etmeseniz bile kendi hesabınızda repost etmeniz de mümkün. PhotoRepost resimlerinizi paylaştığınız kişilerin kitlelerini de kendinize çekmenizde yardımcı olacaktır bizden söylemesi :)

3. SOCIALSAFE: Hesabınızı yedekleme aracı

socialsafeBazen teknolojiye güvenmemek gerekir. Bu uygulama Instagram’daki fotoğraflarınızı, taglerinizi, yorumlarınızı korumak, Facebook’daki gibi ”Hesabı dondur” seçeneği olmadığından, hesabınızı kapatmak zorunda kalırsanız geri dönüşü olmayan kayıpları önlemek için çıkarılmış. Henüz mobil bir uygulama olmasa da “İçerik yedekleme, Arama, Olası Tehlikelerden Korunma” seçenekleri ile bilgisayarınızın Instagram Kütüphanesi niteliğinde. Ayrıca bu uygulama ile Facebook, Twitter, Linkedin gibi önemli sosyal ağlarınızı da yedeklemek mümkün.

4. INSTAORDERS: Instagram’da e-ticareti kolaylaştıran platform

instaorders”Hızlı, kolay, ücretsiz” mottosuyla Instagram’daki sayısız butik ve girişime yönelik bu müthiş uygulamada ürünlerinizi fiyatlandırıp sipariş alabileceğiniz bir sistem oluşturulmuş. Ödemeler PayPal veya benzeri araçlar kullanılarak yapılıyor. Her yeni sipariş için InstaOrders size e-mail gönderiyor. Kurulumu ise oldukça basit. Yapılması gereken tek şey, Instagram hesabı ile giriş yapıp, tek sefere mahsus e-mail, adres, ülke, şehir, para birimi ve iş tanımıyla ilgili istenen bilgileri girmek ve InstaOrders’ın Instagram hesabı ile otomatik olarak senkronize olmasını beklemek. Bu işlemden sonra mağazanız kurulmuş oluyor ve sipariş almaya hazır hale geliyor.

5. INSTAGETTER: Instagram’dan fotoğraf ve video indirme aracı

instagetterInstagram’da bir fotoğraf beğendiğimizde onu kaydetmek  için görüntü kalitesini oldukça düşüren ekran görüntüsü almaktan başka çaremiz yok. Videoları ise kaydetmenin imkanı yok. Bu imkansızlıklar düşünülerek geliştirilmiş  uygulamada istediğiniz fotoğraf ve videoyu kalitesi düşmeden kolayca indirebiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey,  istediğiniz paylaşımın URL’sini ilgili yere yapıştırdıktan  sonra ”Save Image” veya ”Save Video” seçeneklerine tıklayıp  indirme işlemini InstaGetter‘a bırakmak.

6. INSTAFOLLOW : Takipçi listenizi kontrol eden araç

instafollowTwitter’da bizi takip edenleri ve etmeyenleri profillerine girdiğimiz anda görebiliyoruz. Bu imkan Instagram’ın resmi uygulamasında malesef mevcut değil. Hem Android, hem de IOS için geliştirilmiş InstaFollow uygulaması ile sizi takip etmeyenleri, sizin takip etmediklerinizi, karşılıklı takipleştiklerinizi ve sizi engelleyenleri görebiliyorsunuz. Ayrıca ”Extra Features” sekmesinden şimdiye kadar aldığınız beğeni ve yorumlar gibi istatistiklere de ulaşabiliyorsunuz. Takip edeni takip ederimciyseniz, takip etmeyeni takip etmek tarzınız değilse bu uygulama tam size göre :)

Yorum

Yorum Yaz

срочный займкредит наличнымикредитная карта