Linkedin Kariyer Sayfası Nasıl Kullanılır? | NSM

Linkedin Kariyer Sayfası Nasıl Kullanılır?

Linkedin Kariyer Sayfası

Linkedin kariyer sayfası nedir? Kariyer sayfası hangi amaçla ve nasıl kullanılır?

Popüler iş ağı Linkedin’in şirketler için sunduğu, şirket sayfalarının uzantısı olarak Linkedin içerisinde yer alan bir diğer özellik de Linkedin Kariyer Sayfası özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Şirketiniz ve iş fırsatlarınız için en yetenekli adayların etkilenmesine olanak tanıyan Linkedin Kariyer Sayfası nasıl oluşturulur? Neler yapılabilir bir göz atalım.

Öncelikle Linkedin’de Kariyer Sayfası oluştururken gümüş veya altın kariyer sayfası adı altında sayfanızı oluşturabilirsiniz. Özelliği ise sayfanızı gümüş veya altın bir kariyer sayfasına yükselttiğinizde şirketinizdeki kariyer fırsatlarını daha sağlıklı biçimde tanıtma imkanınız olacaktır. Gümüş veya altın kariyer sayfanız sayesinde tıklanabilir bir banner, özelleştirilebilir modüller,sayfanızın kimler tarafından görüntülendiğine dair analizler ,video ve işe alma yetkilisine doğrudan bağlantı gibi bir çok özelliğe sahip olursunuz. Altın Kariyer Sayfası ile sayfanızı görüntüleyen kişilere farklı içerikler göstermek için 5 adet sürümü özelleştirebilirsiniz. Burada unutmamanız gereken önemli noktalardan biri kariyer sayfanızın URL’sinin değiştirilemez olduğu ve şirket adınızın içerisinde yer alacağı şekilde otomatik olarak oluşturulduğudur.

Linkedin Kariyer Sayfası

Şirketnizin kariyer sayfasını düzenleme kısmına geldiyseniz eğer burada yine sayfa yönetimi bölümünde değindiğimiz üzere ana şirket sayfasında yönetici olmanız gerekmektedir. Eğer mevcut olarak yöneticiliğiniz varsa şirket kariyer sayfanızda kolaylıkla güncelleme gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapma için sağ üst kısımda yer alan Düzenleyin butonuna tıklamalı ve sıra ile belirtilen talimatları uygulamalısınız. Burada bazı önemli notları paylaşmamızda yarar var. Aşağıdaki görselde Linkedin Kariyer Sayfasında güncelleme yaparken işinize yarayacak ayrıntı niteleiğinde bir kaç not verilmiştir.

Linkedin Kariyer Sayfası

Yukarıda daha önce de bahsettiğim gibi altın kariyer sayfanızı 5 farklı sürüm için yapılandırabilir ve beş farklı hedef kitleye güncellemelerinizi gösterebilirsiniz. Sonrasında ise görüntüleyen kişilerin ünvanı, iş alanı, kıdemi dili, şirket büyüklüğü gibi alanlara göre bu alanları özelleştirebilirsiniz. Hedef kitle belirlemeyi düzenlemek için aşağıdaki adımlar size yardımcı olacaktır.

Linkedin Kariyer Sayfası

Yukarıda bahsedilen değişiklikleri yapmanızın ardından şirketinizin kariyer sayfasına döndüğünüzde sadece kişisel profilinize göre hedeflenmiş sayfayı görüyor olacaksınız. Belirttiğim gibi 5 farklı sürümde kullanabileceğiniz diğer hedef kitleler için belirlediğiniz sürümleri görebilmek için Düzenle >>> Yayınla‘yı tıklamanız gerekmektedir. Anlaşıldığı üzere şirketler için Linkedin kariyer sayfası oluşturmak ve kullanmak oldukça basit ve bir kaç adımda uygulanabilir nitelikte. Ayrıca bir Gümüş veya Altın Kariyer sayfasına sahipseniz Kariyer Sayfasındaki reklamların kullanımında Linkedin tarafından sunulan bazı ayrıcalıklara sahip olursunuz.

Yorum Yaz