Linkedin Premium ve Inmail Hakkında | NSM

Linkedin Premium ve Inmail Hakkında

Linkedin Premium ve inmail kullanımı

Linkedin, bilindiği üzere iş hayatının bir parçası hale gelen sosyal ağdır. Alanında en iyisi olarak görülen ücretsiz sosyal ağın her geçen gün artan trafiği ve dünya genelinde tercih edilmesinin en önemli sebebi, profesyonel iş dünyasında hem kendinizi hem de şirketinizi büyük kitlelere tanıtma ve iş fırsatlarından haberdar olma imkanı vermesi.

Dünya genelinde 300 milyonu aşkın kullanıcısı olan LinkedIn’in Türkiye kullanıcı sayısı ise geçtiğimiz yıl 3.7 milyon olduğu belirlendi.

Linkedin’in kullanıcısı sunduğu avantajların arasında; firmaların kendi alanlarıyla ilgili ve deneyimli yeni iş arkadaşları bulmasının kolaylaşması, iş konferasnlarından haberdar olma ve davet edilebilme, spesifik konularla ilgili sektörü izleyebilme ve satış/iş ortaklığı imkanları yer almakta. Saydığım özellikler ve daha niceleri ile birlikte işinizde güçlü ağlar kurmak ve stratejik iyileşme sağlamak istiyorsanız LinkedIn ailesi sizi bekliyor!

Neden Premium ?

LinkedIn, genel olarak kullanıcılarına ücretsiz sunduğu bağlantılar, ağ hizmetleri ve erişim izinleri kuşkusuz yeterli görünebilir. Ancak LinkedIn farklı üyelik seçenekleriyle kullanıcılarına daha fazlasına erişim, profesyonel çevrenizi genişletme, anonim görünme, inmail hakkı ve iş ilanlarında öncelik gibi pek çok seçenek sunuyor.

Peki, bizleri Linkedin Premium hesaba geçmeye ikna edecek 3 önemli başlık nedir?

Inmail Mesajları

Inmail yani LinkedIn’de bağlantı kurmadığın diğer tüm kullanıcılara yani çevrende olmayan herkese hem mesaj hem e-posta gönderebilmek Premium hesabın en büyük avantajı. Kısacası iletişim bilgisi gerekmeksizin istediğiniz üyeye mesaj gönderebilme hakkı sağlar.

Başlangıçta bu avantajın neden ücretsiz üyeliklerde de olmadığını düşünebilirsiniz. Amaç hem belli bir ücret karşılığı farklı üyelik grubu sağlamak hem de özel erişim iznine sahip olmaktır.

Inmail’in bir önemli özelliği ise farklı üyelik türlerinin kısıtlı sayı da inmail e-posta hakkını boşa gitmemesini sağlıyor. Yani iletişime geçtiğiniz kişinin size 7 gün içinde cevap vermemesi durumunda bir yeni inmail gönderme hakkı kazanıyorsunuz. Bu sayede devlet başkanlarına, ünlülere, hep tanışmak istediğiniz o insanla iletişime geçene kadar şansınızı deneyebilirsiniz :)

Inmail, bu iki önemli özelliği ile sizi LinkedIn’de bir adım öne çıkarabilir çünkü inmail düzenli e-posta gönderimi ile yapılan araştırmalar sonucunda sizi iş hayatınızda %30 daha etkin gösterecektir.

Profilinizi Kimler Görüntüledi

Keşke her sosyal ağda olsa dediğimiz, ancak görüntüleyenlerin tamamına erişemediğimiz en merak konusu kısım!

Eğer kısa bir süre dahi ücretsiz üyelikte kaldıysanız, ne demek istediğimizi en iyi siz anlarsınız. Profilinizi görüntüleyen kişilerin bazen anonim görünmeyi tercih ettiğini ya da tüm görüntüleyenlere erişemediğinizi fark etmişsinizdir. Premium üyelik sayesinde hem arama motorlarında sizi arayarak erişenleri, hem profilinizi görüntüleyen son 5 kullanıcı yerine tümünü, hem de gizemli anonimleri görüntüleyebilirsiniz. Son 90 gün içerisinde sizi görüntüleyen kişilerin bilgilerine erişim müjdesini verdiğimize göre, başka bir havadisten söz etme vakti.

LinkedIn hesabınızı keşfeden yeni bağlantı adaylarınızın sizi hangi anahtar kelimelerle bulduğunu görebilir, profilinizi yeniden optimize ederek insanların size daha kolay nasıl ulaşabileceklerini de belirleyebilirsiniz. Ek olarak bu kişilerin dünyanın neresinden, hangi meslek grubundan ya da hangi sektörden olduğunu da bu sayede görüntüleyebilirsiniz.

Genişletilmiş Arama Sonuçları

Premium üyelerine özel bir önemli  ayrıcalıklı hizmet, genişletilmiş arama yapabilme özelliğidir. Bu sayede çevrenizde ekli olmayanların hesabının tamamını görüntüleyebilir, arama seçeneklerinize unvan, ilgili üyeler, Fortune 1000 içerisinde yer alan şirketler ve üyelik tarihleri gibi filtreleme seçenekleri de sunuyor.

Organizatör Profili

Özellikle işe alım için ideal olan bir avantaj olmakla birlikte araştırma yapmayı sevenlerin de ilgisini çekecek bir özelliktir. Oluşturacağınız klasörlere kişilerin profil ekleyebilir, sizi bir yerlere not etmek zorunda bırakan ücretsiz hesaba bol bol içinizden kızabilirsiniz. Ek olarak kişiler hakkında da not ekleyebilirsiniz. Kişilerin sadece iletişim bilgilerini görünür seçeneğiyle gerektiğinde mesaj yoluyla iletişim sağlamakta bir diğer eşsiz avantajları arasındadır.

Yorum

Yorum Yaz