Linkedin Şirket Sayfası Oluşturma ve Yönetme | NSM

Linkedin Şirket Sayfası Oluşturma ve Yönetme

Linkedin Şirket Sayafası

Linkedin şirket sayfası nasıl oluşturulur? Şirket sayfası oluştururken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar nelerdir? Linkedin Şirket Sayfası  sayfası nasıl yönetilmelidir?

Günümüz iş dünyasının popüler sosyal ağı olan Linkedin, iş yaşamının profesyonellerini birbirleri ile buluşturmanın yanı sıra şirketler ile çalışanlarında bir araya gelmesini sağlayan bir platform olması ile yaşamımızda yer alıyor. Buna bağlı olarak da pek çok firma diğer sosyal ağlarda müşterilerine  hitap edip erişirken, Linkedin üzerinden de gerek iş arayışında olan profesyonellere gerek de kendi iç müşterilerine ulaşmak ve daha sağlam bağlar oluşturmak adına Linkedin ‘de yer alıyorlar. Peki, Linkedin  şirket sayfası nasıl oluşturulur göz atalım.

Öncelikle Linkedin’de bir şirket sayfası oluşturmak için kişisel bilgilerinizin doğru biçimde yer aldığı bir Linkedin profiline sahip olmalısınız. Aynı zamanda Linkedin’in şirket sayfası oluşturmak için öngördüğü şartları da sağlıyor olmanız gerekecektir. Şirket sayfası oluşturmak için gerekli şartları aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz. Ve uygun olması durumunda adımları takip ederk bir sayfa oluşturabilirsiniz.

Linkedn Şirket Sayfası Oluşturmak

Eğer yukarıdaki şartların tamamına sahipseniz oluşturduğunuz Linkedin hesabına giriş yapıp aşağıdaki adımları takip ederek bir şirket sayfası oluşturmaya başlayabilirsiniz. Şirket sayfası oluştururken bir şirket sayfası url ve şirket sayfanızı yayınlamak için bir şirket açıklaması eklemeyi unutmamalısınız.

Linkedin Şirket Sayfası Oluşturmak

Şirket sayfanızı oluşturduktan sonra ikinci önemli nokta sayfa yönetciliğidir. Burada şirket sayfasını oluşturan kişi yönetici olarak tanımlanır ve tüm yetkiler kendisindedir. İsterse yeni yöneticiler ekleyebilir ya da çıkarabilir. Eğer bir şirket sayfasında yönetici iseniz Sayfa sekmesinde mavi Düzenleyin butonunu görürsünüz ve tıklayarak buradan düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Başka kurumlar adına çalışan bir şirket ya da ajans gibi bir kuruluş iseniz şirket sayfasında yönetici, olmak için şirket yetkilisi ile iletişime geçebilirsiniz ve sayfa yöneticisinin kim olduğunu öğrenerek yönetici olma talebinde bulunabilirsiniz. Yönetici olma hakkı istemek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Linkedin Şirket Sayfası

Artık şirket sayfasında yönetici olma işlemini de başarıyla gerçekleştirdiğinize göre sıra etkili güncellemeler paylaşarak hem şirket çalışanlarınızın hem de sayfayı takip edip görüntüleyenlerle iletişim kurmanın tam zamanı! Şirket güncellemeleri olarak neler paylaşabilirsinize değinirsek şirktiniz hakkında haberler, sektörünüzle ilgili makaleler, videolar gibi güncellemeler bunların başında geliyor. Daha öncede belirttiğim gibi eğer sayfada bir güncelleme gerçekleştirmek istiyorsanız mutlaka o sayfada yönetici olarak tanımlı olmanız gerekiyor. Aşağıdaki adımları izleyerek Linkedin Şirket sayfanızda kolaylıkla bir güncelleme paylaşabilirsiniz.

Linkedin Şirket Sayfası

Yukarıda bahsedilen güncelleme türlerine ek olarak Linkedin şirket sayfanızda url içeren güncellemeler paylaşmanızda mümkündür.Bu tarz bir güncelleme paylaştığınızda resim, yazı başlığı ve birazda ön metin yer alacak şekilde görüntülenir.Güncellemniz içerisinde bir resim yer almıyorsa resim bulunamadı gibi bir uyarı görürsünüz ya da bilgisayarınızda bir resim ekleyebilirsiniz. Tercihiniz özel bir resim yüklemekten yana ise Linkedin’in görsel şartlarına uyması gerektiğini unututmamalısınız. Aşağıda Linkledin şirket sayfalarında görsellerin nasıl olması gerektiği belirtilmiştir. Adımları takip ederek özel resminizi kolayca yükleyebilirsiniz.

Linkedin Şirket Sayfası

Linkedin şirket sayfanızda yapacağınız güncellemeler için unutmamanız gereken ayrı bir nokta da güncellemenizin Linkedin’in belirttiği kurallara uyuyor olması gerektiğidir.Güncellemeler mutlaka orjinal , amacına uygun ve mümkünse kısa olmalıdır. Çünkü Linkedin aşırı güncelleme paylaşan ve güncellemeleri amacına uygun olmayan, rahatsız içeriğe sahip olan gönderiler kullanan şirket sayfalarını silinme riski ile karşı karşıya bırakmaktadır. Ayrıca içeriğiniz ne derece iyi olursa güncellemenizin beğeni,paylaşım ve yorum alma oranı o derece artacağından iyi içerik paylaşmak önemlidir. Anlaşıldığı üzere Linkedin şirket sayfası oluşturmak oldukça kolay anlatılanlara ek olarak şirket sayfaları ve Linkedin hakkında daha detaylı bilgi almak için ise  tıklayınız.

Yorum

Yorum Yaz