Pinterest Kullanımı Ve Pinterest Pazarlaması | NSM

Pinterest Kullanımı Ve Pinterest Pazarlaması

Pinterest Pazarlaması

Pinterest, tüm dünyada popülerleşen sosyal ağların başında geliyor. 50 milyonun üzerinde kullanıcısının çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor. Markalar için ise, önemli bir pazarlama mecrası. Ülkemizde yeni yeni ilgi görmeye başlayan bu platform, son güncellemesi ile Türkçe hizmet vermeye de başladı. Peki, nedir bu Pinterest?

 

pinterestPin (iğne) ve interest (ilgi) kelimelerinin birleşimi olan bu sosyal medya platformunu, mantar pano, raptiye ve notlarınız olarak düşünebilirsiniz. Bir fotoğraf beğendiğinizde ilgi alanlarınıza göre oluşturduğunız panolara kaydedebilirsiniz. Yapılması gereken tek şey fotoğrafı pinlemek. Yani, mantar pano ve raptiye işlemini dijital ortamda yapmak. Panolarınızı bilgisayarınızda bulunan fotoğraflardan, Pinterest içindeki fotoğraflardan veya başka internet sitelerindeki fotoğraflardan oluşturabilirsiniz. Fotoğrafın hangi siteden pinlendiği fotoğrafa ait bilgilerde yer alıyor. Pinlemek istemediğiniz fotoğrafı sadece beğenebilir veya arkadaşınıza gönderebilirsiniz. Repin ile başkasının fotoğrafını paylaşabilir veya yorum yazabilirsiniz. Herkesin görmesini istemediğiniz fotoğrafları ise gizli panolar oluşturarak yalnızca kendinize saklayabilirsiniz. Konum bildirimi sayesinde bulunduğunuz yeri de bildirebilirsiniz. İstediğinizde anında bu fotoğraflara ulaşabilir, bilgisayarınızın depolama alanını da doldurmamış olursunuz.

pinterest2

Pinterest, bireysel kullanımın yanı sıra, özellikle web sitelerine yönlendirme potansiyeli ile dijital pazarlama alanında yeni ve etkili bir mecra olma özelliği taşıyor. Milyonlarca kullanıcının ilgi alanlarının belirli olması doğru hedef kitleye yönelmeyi ve potansiyel müşteriye ulaşmayı kolaylaştırıyor. Yapısı gereği ürün odaklı şirketler tarafından kullanılıyor. Markalar ürünlerini geniş kitlelere ücretsiz olarak sergileyebiliyorlar. Pinterest üzerinden online satış yapabiliyor ve geri dönüş alabiliyorlar. Ayrıca, kullanıcıyı kendi e-ticaret sitelerine veya web sayfalarına yönlendirip trafik yaratabiliyorlar. Pinterest’in en çok ziyaret edilen sosyal ağlar sıralamasında ilk 100’e girmiş olması, markaların bu mecraya yatırım yapmasının bir diğer nedeni.
Siz de Pinterest’in en önemli gücü olan görselliği satışlarınızı arttırmak için veya fotoğraflarınızla dolu taşınabilir bir belleğe sahip olmak için kullanabilirsiniz. Eğer bir Pinterest kullanıcısı değilseniz, hemen panolarınızı oluşturmanızı ve Pinterest’i deneyimlemenizi tavsiye ederim.

Yorum Yaz

срочный займкредит наличнымикредитная карта