Twitter Hesap Yönetimde Kullanılan En İyi 6 Uygulama | NSM

Twitter Hesap Yönetimde Kullanılan En İyi 6 Uygulama

Twiter-Hesap-Yonetimi

Twitter hesabınızı veya hesaplarınızı daha iyi yönetmek, iyi içerik üretmek ve sonuçlarını görüntülemek için yardımcı araçlar kullanabilirsiniz. Twitter hesap yönetiminde kullanılan en iyi 6 yardımcı araç hangileridir?

Twitter hesabınızı veya hesaplarınızı kontrol ve organize edebilmek, takipçi sayınızın yönetimini yapabilmek ve ayrıca etkileşimlerin takibini raporlamak için bazı araçlardan yardım alabilirsiniz. Hem kolay hem de hızlı bir şekilde istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer başarılı bir Twitter hesabı yönetimi ve pazarlaması yapmak istiyorsanız, bu yardımcı araçları kullanmanızı tavsiye edebilirim.

TwitterHesapYonetimi

 

Twitter hesap yönetimini kolaylaştıran en iyi 6 aracı şöyle sıralayabiliriz.

ManageFlitter

ManageFlitter en fazla kullanılan araçlardan biridir. Bu uygulama, filtreleme özelliği ile Twitter hesaplarının biyografi kısmında geçen kelimelere göre arama yapmanızı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra takip ettiğiniz ama sizi takip etmeyen profilleri, sahte hesap kullananları, 30 günden fazla süredir aktif olmayan ve tweet atmayan hesapları da görebilme gibi seçenekleri görüntülemenize de yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu uygulama ile sizin takip ettiğiniz ancak sizi takip etmeyen kullanıcıları listeleyebilir, takipçi listenizden tek tek çıkarabilirsiniz.

Manageflitter kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgiye Twitter İçin ManageFlitter Kullanımı başlıklı makalemden ulaşabilirsiniz.

ManageFlitter

Pluggio

Hem masaüstü hem de mobil uygulaması olan bir araç Pluggio. İlgi alanlarınızı belirleyerek otomatik kişi araması yapabilir, favori blog sayfalarını hesabınıza bağlayıp, takip edebilirsiniz. Ayrıca birden fazla Twitter hesabını da bu uygulama ile yönetebilirsiniz. Bu aracın ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki sürümü bulunmaktadır. Ücretli sürümü tahmin edebileceğiniz gibi ek özellikler sunmaktadır.

pluggio

Tweepi

Bu uygulama ile yeni takipçiler bulabilir, tweet araması yapabilir, aktif olmayan takipçileri görüntüleyebilir, listenizden çıkarma yapabilir ve takip ettiğiniz herhangi bir profilin de takipçi listesini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca gelişmiş analiz yeteneklerine sahip olması Twitter hesabınızın yönetimini kolaylaştırmaktadır. Tweepi uygulamasının üç ayrı üyelik paketi bulunmaktadır. Ücretsiz olan üyelik paketinde temel özelliklerini kullanmanıza izin vermektedir.

Tweepi

SocialBro

SocialBro uygulamasının en önemli özelliği sizi takip etmeyi bırakanların (unfollower) listesini alabiliyor olmanızdır. Bu önemli özelliği kullanabilmeniz için uygulamayı belirli zaman aralıklarında sekronize etmeniz yeterlidir. Yine bu araç ile birden fazla Twitter hesabını kontrol edebilirsiniz. Bu uygulama aracılığı ile tweet yollayabilirsiniz. Ayrıca takipçilerinizin istatistiklerini tutarak tweet atmanız için uygun saatleri de görüntüleyebilirsiniz.

SocialBro

Twuffer

Twuffer belirlediğiniz zamanlarda tweet atmanızı sağlayan bir araçtır. Önceden yazıp, hazırladığınız tweet veya tweetleri belirlediğiniz gün ve saatlerde sizin için otomatik olarak gönderir.

Twuffer

Tweriod

Tweriod takipçilerinizin hangi gün ve saatlerde Twitter hesaplarını kullandıklarını analiz ederek, size detaylı raporlar sunmaktadır. Böylece siz tweetlerinizin okunup, okunmadığını görebilirsiniz. Ayrıca bu araç tweetlerinizi hangi zaman aralığında göndermenizin doğru olacağı konusunda da size yardımcı olmaktadır. Bu uygulamayı kullanmak için Twitter hesabınız ile giriş yapmanız yeterlidir. Ücretsiz bir uygulamadır.

Tweriod

Son olarak söylemek isterim ki;

Twitter hesabınızın ya da hesaplarınızın ihtiyaçlarına hizmet veren aracı seçmek size kalacaktır. Ancak bu araçları kullanırken Twitter hesabınızın şüpheli duruma düşmemesine dikkat etmelisiniz. Twitter kullanım şartlarına göre toplu takipler ve topluca yapılmaya çalışılan işlemler yasaklanmıştır.

Yorum

Yorum Yaz