Twitter'da Kullanabileceğiniz 4 Unfollow Aracı | NSM

Twitter’da Kullanabileceğiniz 4 Unfollow Aracı

Twitter Takipçi Programları

Twitter’da hesabınızı unfollow yapanları nasıl görürsünüz? Sizi takip etmeyenleri takipten çıkmak için en etkili araçlar nelerdir? Sizin için araştırdık.

Tüm sosyal mecralarda olduğu gibi Twitter’da da takipçi sayısı oldukça önemli konulardan biri bilindiği gibi sosyal ağlarda takipçi sayımız ne kadar fazla olursa paylaşımlarımız daha fazla kişiye ulaşmış olur. Bu nedenle kişisel hesaplar olsun, marka hesapları olsun herkes sosyal ağlarda takipçi sayısını arttırmayı amaçlamakta tabi bunu yaparken önemli noktalardan biri de hesabımızı takip etmeyenleri takip etmeyi bırakmak. Bu işlemi tek tek yapmak neredeyse mümkün değil. Özellikle de takipçi sayınızı arttırmak için daha önceden çok fazla kişiyi takip ettiyseniz daha da zor. Fakat bu 4 mükemmel unfollow aracı işinizi bir hayli kolaylaştıracak.

Justunfollow

Unfollow programları içerisinde oldukça başarılı bir program olan Justunfollow ücretsiz kullanım için biraz kısıtlı imkanlar sunsa bile oldukça işe yarıyor. Programı kullanabilmek için öncelikli olarak www.justunfollow.com adresinden giriş yaparak login olmanız gerekiyor. Devamında ilk çıkacak sayfada Twitter ile giriş yap seçeneğini tıklayıp giriş yapmış oluyorsunuz. Daha sonra e-mail adresinizin istendiği sayfaya geçerek mail adresinizi yazarak get started yazan butona tıklayarak devam ediyoruz. Son olarak takipçi raporunuzun Twitter adresine gönderilip gönderilmeyeceği hakknda bir soru sayfası daha geliyor. Bu kısım çok da önemli değil bir seçim yaparak artık programın asıl sayfasına geçiş yapabilirsiniz.

justunfollow

Asıl sayfaya ulaştığınızda karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelecek en üstte sizi takip etmeyenler yer alıyor tıkladığınızda listelenecektir. Buradan sizi takip etmeyenleri görüp takipten çıkabilirsiniz. Justunfollow ile sizin takip ettiğiniz fakat sizi takip etmeyen kullanıcıların listesine ulaşabilir, takibi bırakanları görebilir, yeni takip ettiğiniz kullanıcıların listesine ulaşabilir, takip ettiğiniz kullanıcılardan artık Twitter’da aktif olamayanlarını görebilir ve herhangi bir hesabın son kullanıcılarını takip edebilirsiniz.

Manage Flitter

Twitter hesap yönetiminde kullanılan en etkili araçlardan biri de Manage Flitter, kullanım kolaylığı ve sunduğu imkanlarla Twitter hesaplarımızı çok daha etkin yönetmemizi sağlıyor.  Diğer programlar gibi Manage Flitter’da ücretsiz kullanımda biraz kısıtlı fakat ücretli kullanım için kendi içerisinde çeşitli üyelik türleri bulunduruyor. Programı kullanmak için www.manageflitter.com adresine giderek  Twitter hesabınız ile giriş yapmalısınız. Daha sonrasında hesabınız hakkında çeşitli bilgiler gelecektir.

Manage-Flitter-5
Sol sütunda hesabınızda filtrelemeler yaparak yönetmenize imkan tanıyan seçenekler bulunmaktadır. Bu kısımdan seçeneklere tıklayarak takip ettiğiniz fakat sizi takip etmeyen kullanıcıları, son 30 günde hiç aktif olmayan hesapları takip ettiğiniz yada sizi takip eden hesapların spam yada sahte hesaplar olup olmadığını tespit edebilir ve tek tık ile bu kullanıcıları Twitter hesabınızdan temizleyebilirsiniz. Ücretsiz kullanımda günlük 100 unfollow işlemine izin veren uygulamanın 3 tip üyeliğinden birini seçerek bu sayıyı arttırabilirsiniz.

Tweepi

Bir diğer Twitter yönetim aracı da Tweepi, diğer programlardan farklı olarak Tweepi’de takipe ettiğiniz kullanıcıları tanımlayan özellikler ekleyip çıkarmanıza ve filtrelemelerinizi daha sınırlı sonuçlara göre yapmanıza olanak sağlıyor. Tweepi ile unfollow etkinliklerini izleyebilir, kaç tweet attıklarını ve takipçi sayılarını görebilirsiniz.
tweepi-
Diğer programlar gibi ücretli ve ücretsiz versiyonu bulunan Tweepi’ye özgü bazı terimlerden bahsedersek kullanımı daha kolay olacaktır. Flush sizin takip ettiğiniz fakat sizi takip etmeyen kullanıcıları gösterir. Reciprocate sizi takip eden fakat sizin takip etmediğiniz kullanıcıları, Cleanup tüm takipçilerinizi listeler ve dilediğinizi silebilirsiniz. Bunun dışında kontrol panelinden takipçilerinizin tweetlerini, son tweet attıkları tarihi ve isimlerini görebilirsiniz.

Untweeps

Twitter’da yapmak istediğiniz artık aktif olmayan hesapları görüp takip ettiğiniz kişiler listenizden çıkarmaksa Untweeps tam size göre bir uygulama Untweeps sayesinde takip ettiğiniz fakat artık aktif olamayan kullanıcıları kolayca unfollow edebilirsiniz. Program aynı Manage Flitter’da olduğu gibi kullanıcıların Twitter’da pasif olma durumunu 30 gün olarak belirlemiş. Fakat isterseniz siz bu zaman dilimini değiştirip kendiniz göre de belirleyebilirsiniz.

untweeps,
Bu sayede aktif olamayan kullanıcıları takip etmeyi bırakabiliyorsunuz ayrıca program Twitter’a kayıt olduğundan beri hiç tweet atmamış olan kullanıcıları da görüntülemenize olanak sağlıyor. Bu şekilde filtrelemelerle takibi bırakmak istediğiniz kullanıcıları daha kolay bulup unfollow yapabiliyorsunuz.

Yorum

Yorum Yaz