Youtube'da Oyun Videoları Çekerek Para Kazanmak | NSM

Youtube’da Oyun Videoları Çekerek Para Kazanmak

Youtube Online Oyuncular

Günümüzde yaygınlaşan “Online Gaming” herkesin bildiği üzere (İnternet üzerinden oynanan oyunlar) her geçen gün daha da yaygınlaşmakta. Binler değil artık milyonlar hükmetmeye başlayınca işler bir hayli ciddiye bindi..

Hızla büyüyen bu sektör, toplumsal olarak desteklenmeye başlayınca bildiğiniz “ekmek kapısı” haline döndü . İnternet üzerinden Livestream (Canlı Yayın) yapmaktan tutun YouTube kanallarında video incelemeleri ile eğlenerek para kazanan bir çok insan mevcut ve inanır mısınız internet ortamında bu işin yaş ile hiç bir alakası yok.

Peki Nasıl?

Bu iş biraz sandığınız kadar kolay ve basit değil. İş diyorum çünkü durum bir yerden sonra gerçekten ciddi boyutlara geliyor. Yani sıkılmak gibi bir durum söz konusu olmamalı.. Hemen güzel bir örnek ile duruma açıklık getireyim. İngiltere’de 17 yaşındaki öğrenci “Fred Pye” adlı küçük kardeşimiz 2-3 yıl önce eğlence amaçlı açtığı YouTube kanalına önce Call Of Duty adlı oyunun videolarını yüklemeye başladı. Şans o ki, dünyanın ilgisini fark eden Fred, olayı daha da geliştirmeye karar verir. Ardından dünyayı kasıp kavuran ve ilk çıktığı gün 800 Milyon dolar hasılat yapan GTA V ‘in çıkışı Fred ‘in hayatının dönüm noktası oldu. Okuldan arta kalan bütün vaktini GTA V oynayarak geçiren Fred oynadığı oyunları YouTube’a yükleyerek paylaşmaya başladı.

Fred Pye

Bu geçen süre zarfında oldukça ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olduğunu fark eden bu küçük arkadaşımız 140.000’in üzerinde aboneye ulaşır ve aylık 2.500.000 ziyaretçi alarak YouTube yıldızı olur. Aylık ise 2000 Pound (7000 Türk Lirası ) kazanıyor. Bu durumla ilgili kendisi “Hem oyun oynayıp hem de para kazanmak herkesin hayali ve ben bunu yapıyorum” diyor.

Ne Yapmalı?

Türkiye’de internet bant genişliği (bandwidth) düşük olmasından dolayı YouTube ‘a 1080P kalitesinde video “Upload” etmek resmen çile haline dönüşüyor. O yüzden ülkemizde bu işi düzgün yapanların sayısı gerçekten az.

Size maddeler halinde sıralayacak olursak eğer;

 1. Ne istediğinizi ve hangi yönde ilerlemek istediğinizi bilmelisiniz.
 2. Sabırlı ve istikrarlı olmalısınız.
 3. Kayıt sırasında eğlenceli ve doğal olmalısınız.
 4. İnsanlara çekilişler yapıp izleyici & takipçi toplamalısınız.
 5. 720P veya 1080P kamera olmasına özen göstermelisiniz. (HD Kalite açısından)
 6. Etkili konuşma ve prezantabl sizi bir adım öne çıkartır.
 7. Bilgisayar donanımınız, ekipmanlarınız ve internet hızınız iyi olmalı. (Download/Upload Hızı)
 8. Geriye tek madde kalıyor, şans faktörü.
PewDiePie - 34 Milyon abonesi, 7.6 Milyar görüntülenme ile bugune kadar ne hızlı artışı sağlayan kişi olarak YouTube'da en hit yayıncı, video oyun eleştirmeni ünvanına sahip.

PewDiePie – 34 Milyon abonesi, 7.6 Milyar görüntülenme ile bugüne kadar en hızlı artışı sağlayan kişi olarak YouTube’da en hit yayıncı, video oyun eleştirmeni ünvanına sahip.

 

Nedir? Nasıl Para Kazanırız ?

YouTube Partnership, kanalızda bulunan kaliteli, düzgün videolarla geniş bir kitleye hitap ederek para kazanmanızı sağlayan bizlere sunulan ek özelliklerin olduğu bir üyelik sistemi diyebiliriz. Örneğin, biraz önceki yazdığım bütün maddeleri uyguladınız ve belli bir kitleye sahipsiniz. Tek engel kalıyor bu da YouTube’un sizden istediği bir takım ölçütler;

 • Program, ülkenizde başlatılmış olmalı.
 • Hesabınız iyi durumda olmalı. (Para kazanma durumu aktif olmalı)
 • Reklamverenlerin kolayca kullanabilecekleri orijinal, kaliteli içerik yüklemeniz gerekir.
 • Video içeriği, YouTube’un hizmet şartlarına ve topluluk yönergelerine uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Son olarak, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise malzemeyi oluşturan veya yapan kişinin tamamen açık izni olmadan videolardan para kazanamayacağınız.

 

Yorum

Yorum Yaz

срочный займкредит наличнымикредитная карта