Youtube Red Nedir? | NSM

Youtube Red Nedir?

youtube-red-logo

Youtube’un yeni uygulaması Youtube Red nedir? Youtube Red ücretli mi içerisinde Youtube’dan farklı hangi özellikler bulunuyor? Sizler için araştırdık.

Google Youtube’u satın aldıktan sonra Youtube’un gelirini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaya devam etmekte. Yapılan çalışmalardan biri de geçtiğimiz aylarda geliştirilen ve öncelikli olarak ABD’de kullanılmaya başlanılan Youtube Red uygulaması.

youtube red 2

Youtube Red tamamiyle üyelik esasına dayanan bir uygulama. Kullanabilmek için öncelikle Youtube’a üye olmanız gerekiyor. Üyelik ücreti aylık 10 dolar. Youtube Red kullanıcıları Youtube’un normal kullanımına oranla bazı ayrıcalıklara sahip olacak bunların en başında videoları reklamsız olarak izleyebilmek, önceden bilgisayar ya da telefona kaydedilen videoları çevrimdışı olarak internet olmadığı durumda dahi izleyebilme, ücretsiz Google Play Müzik’den yararlanabilme ve videoları arka planda oynatabilmek gibi bir çok özelliği kullanabilecekler.

Yotube Red’e üyelik işlemi ise oldukça basit. Bilgisayarınızda Youtube Red web sayfasını kullanarak kolayca üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini sağladıktan sonra kullandığınız bütün cihazlarınızda reklam olmadan video izlemeye başlayabilirsiniz. Videoları çevrimdışı oynatmak isterseniz öncelikle çevrimdışı oynatmak istediğiniz videoyu oynatmanız gerekiyor sonrasında çevrimdışı kaydet seneğini seçip ardından video kalitesini seçerek kaydetmenizin ardından çıkan mavi buton videonun çevrimdışı kaydedildiğini belirtiyor olacaktır.

youtube red özellikleri

Youtube Red ile videoları arka planda oynatabilmek için ise ayarlar kısmından arka plan ve çevrimdışı seçeneğini seçip arka planda oynatmak istediğiniz videoyu seçerek aktif hale getirebilirsiniz.

Anlaşıldığı üzere Youtube Red’in kullanımı oldukça kolay şuan yalnızca Amerika’da kullanıma sunulan Youtube Red ilk bir aylık dönemde ücretsiz olarak kullanılacak. Yakın tarihte diğer ülkelerde kullanılmaya başlanacağı düşünülen Youtube Red, Youtube videoları üzerinden kazanç sağlayan kullanıcıları üzecek olsa da reklamsız video izlemek isteyen kullanıcılar olarak iyi bir alternatif olması kaçınılmaz.

1 Yorum

Yorum Yaz

срочный займкредит наличнымикредитная карта